AKGİAD’dan Üstün Dökmen Konferansı

Sosyal Medyada Paylaş

AKGİAD’dan Üstün Dökmen Konferansı

Psikolog Yazar Prof. Dr. Üstün Dökmen, Akhisar Genç İş Adamları Derneği konuğu olarak “İş Dünyasında ve Özel Yaşamda Kaliteli İletişim Yaşama ve Çalışma Sevinci Lider Yönetici” olarak Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda seminer düzenledi.

Akhisar Genç İş Adamlarının Düzenlediği Konferansa iş ve eğitim dünyasından bir çok kişi katılım sağladı.

 Prof. Dr. Dökmen seminerde farklı anlatım tekniği ve interaktif uygulamalarla ailede ve iş yerinde sağlıklı iletişimin, uzlaşmanın ve yaşama sevinci taşımanın önemine değindi.

Konferansta birçok konuya değinen Dökmen, “Her durumda mutlu olmak zorunda değilsin ama güçlü olmak zorundasın” diyerek kriz anlarında edinilen bakış açısından bahsetti. Hayatı bırakmayan, mücadele edenin iyileşme yüzdesinin de yüksek olduğunu ifade eden Dökmen, “Yaşama azmi iyileştirir. Yaşamın perde aralığında daima bir ışık vardır. Asla pes etme. Türkiye’de yılgınlık hakim ama kültürümüzde yılmazlık da var.” diye konuştu. Toplumdaki yaklaşımın kız ve erkek çocuklarına göre farklılık gösterdiğine, anne ve babaların çocuk yetiştirme biçimlerine değinen Dökmen, “Çocuğa özgüven vermek şart. Bunu sağlamak için de onlara sorumluluk ve seçme özgürlüğü vermelisiniz.” ifadelerini kullandı. 

Yoğun ilgiyle geçen konferansa, Akhisar Jandarma Komutanı Binbaşı Mete Demir,  Akhisar Ticaret ve sanayi odası başkanı Mehmet Ulusoy, Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Aday Adayları Besim Dutlulu Altan Tavlı, İş adamları, Öğretmenler ve çok sayıda davetliler katıldı.

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya