Balıkesir GİAD geleneksel iftar yemeği gerçekleştirildi.

Sosyal Medyada Paylaş

Balıkesir GİAD geleneksel iftar yemeği gerçekleştirildi.

Balıkesir Genç İş Adamları Derneği’ nin geleneksel iftar yemeği dün akşam Balıkesir Tenis İhtisas Kulübü (BATİK)’ te gerçekleştirildi.

Ticaret Odası Başkanı Sayın Rahmi KULA’ yı ağırlayan BAGAD’ın iftar yemeğine, Ticaret Odası Meclis Başkanı Sayın Okan TELAŞELİ ve TÜGİAD Bursa Şube Başkanı Sayın Onur ÖZKUL da katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Başkan Sayın Emrah BİLCANLI sözlerine, geçtiğimiz ay yaşamını yitiren dernek üyesi merhum Barış AYDIN’ ı yad ederek, rahmet dileyerek başladı. Ardından, görevi devraldığı nisan ayından itibaren yapılan protokol ziyaretleri ve üye ziyaretlerinden bahseden Başkan, yapılan oda ve borsaların seçimleri ile derneğin bağlı olduğu federasyonların (EGİFED ve GÜNMARSİFED) genel kurul sonuçlarının sonrasında yönetim ve diğer kurullarına seçilen üyelerinin isimlerini paylaşarak kendilerini tebrik etti ve yeni görevlerinde başarılar diledi.

Konuşmasının devamında İSO 2017 verilerine değinen Başkan Sayın Emrah BİLCANLI; ”Bildiğiniz üzere İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl gerçekleştirilen “ Türkiye’ nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2017 Araştırması sonuçları açıklandı. Balıkesir’den listeye giren firmaların arasında dernek üyelerimizin sahibi olduğu, Bu Piliç Entegre Gıda San. Tic. A.Ş. , Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş. (BEST) ve Yarış Kabin San. ve Tic. A.Ş yer aldı. Şahsım adına büyük onur ve gurur duyduğum bu tablodan dolayı firma sahibi üyelerimizi kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Bu vesile ile listede yer alan diğer Balıkesir’ li firmalarımızın sahiplerini bir kez daha tebrik ediyorum. Bir sonraki yıl listede ilimizden daha çok firmanın yer alacağına canı gönülden inanıyorum “ dedi.

 

Başkan Sayın Emrah BİLCANLI’ nın konuşmasını yapmak üzere davet ettiği Sayın Rahmi KULA ise dernek üyelerini selamlayarak başladığı konuşmasında,“ Öncelikle, İkinci evim gibi gördüğüm BAGİAD’ ın iftar yemeğinde sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Tüm samimiyetimizle bir araya geldiğimiz yemekli toplantı ve diğer faaliyetlerimiz sayesinde dernek üyeleri olarak birlik ve beraberliğimizin çok daha fazla arttığını düşünüyorum. Her zaman farklı bir duruşu ve saygınlığının olduğuna inandığım Balıkesir Genç İş Adamları Derneği’miz ciddi anlamda başarılı bir sivil toplum kuruluşudur.

Yerel yönetimler ve diğer teşkilatlar ile önceki dönem Sanayi ve Ticaret Odası yönetim ve meclis başkanlığı görevinde bulunmuş kişiler BAGİAD üyelerimizdendir. Bu dönem bana da nasip olan oda başkanlığı görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışacağım. Bu tür başarıların devamı olarak, dernek üyelerimizin odalar ve borsalar ile diğer etkin sivil toplum örgütlerinin yönetiminde yer almalarını ve Balıkesir’imiz için çok daha fayda sağlayacak çalışmalarda içerisinde bulunmalarını temenni ediyorum. İki buçuk dönem başkanlık görevini yürüttüğüm derneğimizin Sayın Emrah BİLCANLI yönetimindeki yeni kurul üyeleri ile bundan sonraki süreçte çok daha başarılı olacağına inanıyor, kendisini bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmasının ardından, Başkan Sayın Emrah BİLCANLI günün anısına Sayın Rahmi KULA’ ya plaket takdim etti.

 

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya