Bartın Giad’dan eğitime yatırıma devam

Sosyal Medyada Paylaş

Bartın Giad’dan eğitime yatırıma devam

Bartın Giad’dan eğitime yatırıma devam

Bartın Genç İş Adamları Derneği tarafından finanse edilen, Vali Tevfik Başakar İlkokulu, Bartın Sağlık İl Müdürlüğü, Bartın Turizm ve Kültür İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün ortak kurumlar olarak yürüttüğü, “Çocuğum İçin Okuyorum” etkinliği 16 Ekim Salı günü başlamıştır.

Bartın Giad başkanı Egemen KEMİK;

Bartın Genç İş adamları derneği tarafından finanse edilen, Vali Tevfik Başakar ilkokulu eğitim kadrosu tarafından yürütülen  “ÇOCUĞUM İÇİN OKUYORUM” etkinliği, taşıdığı özelliği ve özgünlüğüyle Türkiye de ilk ve örnek proje olma yolunda atılmış büyük bir adımdır. Yaklaşık 7 ay sürecek olan etkinlikte, toplam 90 a yakın veli çocuk gelişimi ile alakalı 600’ü aşkın kitapları okuyacak ve bu kitaplar üzerinden ortak sınava gireceklerdir. Bu bağlamda bizi çok heyecanlandıran bu girişimde bulunan Vali Tevfik Başakar İlkokulu nezdinde okul müdürü Sn. Özay Karademir’e, Bartın Genç İş Adamları derneğine bu güzel ve anlamlı projede yer alma şansı tanıdıkları için çok teşekkür ediyorum. Diyen KEMİK,

Genel görüş itibariyle iş adamları dernekleri yatırıma finansal meta olarak baksalar da, Bizler Bartın Genç İş adamları derneği olarak yatırımın en kârlı olanının eğitime yapılanı olduğunu düşünüyoruz,diyerek sözlerini tamamlamıştır.

Çocuğum İçin Okuyorum Projesinin amacı:

Okumak insanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenlerden biridir; insanların düşünce yapısını, hayal dünyasını geliştirir, sözcük dağarcığını arttırır, insana bilgi ve birikim kazandırır.

 Eğitimde öğrenci, öğretmen ve veli bir bütün oluşturur. Öğrenci, öğretmen ve veli, öğrencilerimiz için verilen eğitimde en büyük etkendir. Okul ortamı, çevre, vb bu etkenlere katkıda bulunmaktadır. Veli eğitim-öğretim sürecinde ne kadar etkin olursa o kadar verimli bir eğitim-öğretim oluşacaktır. Bizler bu proje ile velinin okula bakış açısını değiştirmeyi, çarkın içine veliyi katabilmeyi, velilerin eğitimine katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz. Eğitilmiş ve bilgilendirilmiş veli geleceğimizi şekillendiren neslin yetiştirilmesinde etken rol oynayacaktır.

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya