Başkan Kafaoğlu, Genç İş Adamlarının Konuğu Oldu

Sosyal Medyada Paylaş

Başkan Kafaoğlu, Genç İş Adamlarının Konuğu Oldu

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai KAFAOĞLU’ nu ağırladığımız yemekli toplantımız dün akşam Onhann Hotel’ de gerçekleştirildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Mehmet GÜRBÜZ, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Sayın Hüseyin DENİZ, Sayın Hakan Afşin ARICAN, Sayın Yavuz SUBAŞI ve Sayın İsmail BERBER’ in ve davetlilerimizin de yer aldığı yemekli toplantımızın açılış konuşmasını yapan Başkanımız Sayın Rahmi KULA; “ Öncelikle, Milli sınırlarımızı terör örgütlerinden temizlemek için Afrin’ de şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum. Güvenlik güçlerimizin en kısa sürede operasyonu başarıyla bitirip yurda dönmelerini temenni ediyoruz “ dedi.

Sözlerine Derneğimizden kısaca bahsederek devam eden Başkanımız Sayın Rahmi KULA; “1992 yılında kurulan derneğimiz iki federasyon ve iki konfederasyon çatısı altında aktif olarak faaliyet göstermektedir. 3. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttüğüm, 26 yıldır faaliyet gösteren derneğimizin, 27 farklı sektör ve meslek grubunda yer alan 150 aktif üyesi bulunmaktadır. Otomotiv, gıda, tarım- hayvancılık, sanayi, inşaat, hukuk, sağlık ve reklam gibi farklı iş kollarında faaliyet gösteren üyelerimiz, iş yerlerinde binlerce kişiye istihdam sağlamaktadır. Günden güne büyümeye giden derneğimizin üyeleri, Balıkesir ticaret hayatını canlı tutmakta ve birbirlerine destek olmaktadırlar.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai KAFAOĞLU’ na hitaben sözlerine devam eden Başkanımız Sayın Rahmi KULA; Göreve geldiğiniz günden itibaren sevgi, saygı ve mütevazi tavırlarınız ile yaklaşımınız hepimizce aşikar. Son bir kaç yıldır şehirde kırılan birlik ve beraberliği samimi yaklaşımınız ile tekrar sağlayacağınızı, yapacağınız projeler ile

 

Balıkesir’i önemli noktalara ulaştıracağınıza inanıyoruz. Bizler birlik ve beraberliğe oldukça önem veren uyumlu bir derneğiz. El ele, kardeşçe hem Balıkesir hem de ülkemiz için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Balıkesir’imiz için yapılacak her türlü çalışmada genç iş adamları derneği olarak yanınızda yer almaya ve üzerimize düşen görevleri yapmaya hazır olduğumuzu bilinmesini isteriz” dedi.

Balıkesir’imizin hizmetkârlarıyız, Balıkesir sevdalısıyız

Birlik ve beraberlik sözleriyle konuşmasına başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai KAFAOĞLU; Bir şehrin gelişebilmesi, kalkınabilmesi ve hedeflerine ulaşabilmesi için önce o şehrin insanlarının, kurumlarının, müesseselerinin barışık olması lazım. Kavga olan yerde bereket olmaz. Kavga olan yere kimse gelmez. Bizler Balıkesir’e kavgayı bitirmek için geldik. Yerel yöneticiler, belediye başkanlarının adı eskiden Şehrül-Emin idi. Herkesin ondan emin olduğu insandı. Bu vasfa layık olmak için gayret sarf edeceğiz. Bizler Balıkesir’imizin hizmetkârlarıyız.

Sizler Genç iş adamları olarak, yatırımcılar olarak yatırımlarını büyütmek ve Balıkesir’imizi kalkındırmak için projeler üreteceksiniz. Biz de bu projelere destek olacağız. Taş üstüne taş koyanın yanında olup bizde taşın altına gerektiğinde başımızı hatta gövdemizi koyacağız. Çünkü biz Balıkesir’e sevdalısıyız, işimizi aşkla, sevdayla yapıyoruz. Makam, mevki ve saltanatla başarılı olunmaz, adanmışlık gerekir biz de kendimizi adanmış hissediyoruz. Bu yolda koşmaya devam edecek, ayak basılmadık yer bırakmayacağız.

Yaptıkları ve şuan üzerinde çalıştıkları projeler hakkında bilgilendirme yapan Sayın Zekai KAFAOĞLU; Göreve geleli 3 ay oldu ve ilçelerimizi dolaşmaya, sorunları gidermeye devam ediyoruz. Balıkesir’imiz normalleşiyor. Yani olması gerektiği haline geliyor. İlimizin, ilçe ve bağlı bulunan bölgeleri arasında iletişimi artırmak adına yeni görevlendirmeler yaptık ve bölgedeki sorunların daha hızlı çözülebilmesi için Koordinatör Daire Başkanları atadık. Asli ihtiyaçlarımız olan su ve yollarla ilgili çalışmalar yaptık. Trafiği rahatlatmak adına akıllı ve dinamik kavşaklar ile köprülü kavşaklar yapılacak. Balıkesir tarım ve hayvancılık şehri bununla ilgili de geçtiğimiz aylarda yabancı yatırımcıları getirdik ve şehrimizi tanıttık. İnanın sordukları şu soruya cevap bulmakta zorlandık; İstanbul’ u, İzmir’i Bursa’ yı çok iyi tanıyoruz da peki siz bu kadar değerli ve önemli bir şehri neden daha önce bize tanıtmadınız? Bizler şehrimizi en doğru ve etkin şekilde tanıtmaya var gücümüzle çalışacağız.

Balıkesir olarak 2023 vizyonuna girmek istiyoruz

Cumhurbaşkanımız Balıkesir’i önemsiyor. Geçtiğimiz günlerde Balıkesir’ e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet ÖZHASEKİ’ ye Şehir 2023 vizyonuna girmek istediğimizi dile getirdik, ardından şehrimiz ile ilgili yaptığımız sunum ve anlatımları dinleyen Sayın Bakanımız Balıkesir’i Şehir 2023 vizyonuna alıyoruz dedi. Devlette devamlılık esastır. Hayalden bahsetmiyoruz, durmuyoruz ve projeler yapmaya devam ediyoruz. Balıkesir’i sizlerle yöneteceğiz. Koltuğun hakkını vereceğiz. Koltuktan güç alan değil, koltuğa güç veren olacağız. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, Bir; Kibirlenmek, gururlanmak asla yok, İki; Tevazu, tevazu, tevazu…

 

Son olarak Afrin’ de devam etmekte olan harekâtı değerlendiren Sayın Zekai KAFAOĞLU;“ Kahraman Mehmetçiklerimiz destanlar yazmaya devam ediyor. Mesele bayrak meselesi, tek yürek olacağız. Bizleri arkamızdan vurmak istediler. Kendi uçaklarımızla meclisimizi bombaladılar. Önemli olan içeriden vurulmamak. Hainlere fırsat vermeyeceğiz. Vatan uğruna şehit olan tüm şehitlerimize Allah’ tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Cenabı Allah bu yolda mücadele eden kahraman askerlerimizi muzaffer kılsın” dedi.

Konuşmaların ardından Başkanımız Sayın Rahmi KULA günün anısına Sayın Zekai KAFAOĞLU’ na plaket takdim etti. Ardından yeni üyelerimiz için yapılan plaket törenine geçildi.

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya