Birlikte başaracağız

Birlikte başaracağız

 

 

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı  Erkan Güral Başbakan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’da duyurduğu, “Doğu ve Güneydoğu Yatırım-Destek Hamlesi”nin sonuç alacak etkili bir içeriğe sahip olduğunu ve el ele verilerek programın başarıya  ulaştırılacağını söyledi.

 

TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, Başbakan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır‘da duyurduğu, “Doğu ve Güneydoğu Yatırım-Destek Hamlesi”nin, ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere bölgenin farklı sorunlarının çözümünü sağlayacak bir içeriğe sahip olduğunu söyledi.

 

Türkiye’de bölgeler arası ekonomik eşitsizliğin ve işsizliğin önemli bir  problem olduğunu, iç göç ve terör gibi önemli sorunları beslediğini belirten  Güral, kamu–özel sektör işbirliği ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kalkındırılması amacıyla başlatılan yeni hamlenin etkili önlemler içerdiğini vurgulayarak şunları söyledi:

 

“Sayın Başbakanımızın Diyarbakır konuşmasını dikkatle dinledik notlarımızı aldık.  Program önümüzdeki 4 yılda 80 milyar lirası özel sektör kaynaklı olmak üzere 140 milyar liralık bir yatırım ve 800 bin ek istihdam öngörüyor, terörden en çok zarar gören illere öncelik veren uygulamalar içeriyor. Sorunların çözümünde  kamu - özel sektör işbirliğini çok önemsiyoruz. Kaynağı sağlanmış, planlaması yapılmış yatırım ve destek daha fazla iş ve gelir demektir. Bu da, terörün bitirilmesine ve iç göçün durdurulmasına katkı sunacaktır.  

 

Son 10 yılda kamu yatırımları, teşvik, destek ve siyasi istikrar ile özel sektöründe yatırım iştahının arttığını ve çok başarılı ekonomik programların hayata geçtiğini gördük. Başbakanımızın açıkladığı bu program da hızlı bir ekonomik gelişmenin tüm unsurlarını taşıyor. Sadece bölge ekonomisin canlanmasına değil, Türkiye ekonomisinin canlanmasına da katkı sağlayacak bir proje. Etnik köken ayrımı yapmadan milletçe sahip çıkarak programı birlikte başarıya ulaştıracağımıza inanıyorum.”

 

 

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya