Bu süreçten ülkemiz güçlenerek çıkacak

Bu süreçten ülkemiz güçlenerek çıkacak

 

Milletimize, devletimize, demokrasimize yönelik hain darbe girişiminin ardından, devletimizin tüm kurumlarının çete mensuplarından  temizlenmesi amacıyla ‘Olağanüstü Hal’ ilan edilmiş, ayrıca aradan geçen kısa sürede uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları Türkiye ekonomisine ilişkin olarak ‘izleme’ ve ‘not indirimini’ içeren  değerlendirmeler yapmışlardır.

 

Yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen ülkemizin bu süreçten  gerek demokrasi, gerekse ekonomik olarak daha güçlü bir şekilde çıkacağına olan inancımız tamdır.

 

Uluslarası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye ekonomisini not indirimi için izlemeye alması, Standart and Poors’un zamansız not indirimi açıklaması haksızdır ve gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye ekonomisinin  makro göstergeleri sağlamdır ve ekonomik hayat sağlıklı bir şekilde işlemeye devam etmektedir.

.

Ülkemizin  içinden geçtiği bu zor dönemde Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK)  demokrasimizin geliştirilmesi, ekonomik performansımızın arttırılması için hükümetimiz  ve devletimizle el ele çalışmaya, zorlukların aşılması için tüm olanaklarını seferber etmeye devam edecektir.

 

 

Erkan Güral

 

TÜGİK Genel Başkanı

 

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya