EGAFED’in yeni başkanı Süleyman Erdaş oldu

Sosyal Medyada Paylaş

EGAFED’in yeni başkanı Süleyman Erdaş oldu

EGAFED’in yeni başkanı Süleyman Erdaş oldu


Ege Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonunun 7.Olağan Genel Kurul Toplantısı Kütahya Hilton otelde gerçekleştirildi. Toplantıya Kütahya Belediye Başkanı Kamil SARAÇOĞLU, Kütahya Ticaret Borsası Başkanı Necati GÜLTEKİN, TÜGİK Genel Başkanı Erkan GÜRAL, KOSBİAD Başkanı Emin YÜCE, Güral Porselen İcra Kurulu üyesi Naci PEKCAN ve EGAFED üyelerimiz katıldı.

Genel Kurula ev sahipliği yapan Kütahya GİAD Başkanı Sayın Taner ÖZKALKAN açılış konuşmasında” Ege Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonunun 7.Olağan Genel Kurul toplantısına ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz. Hepiniz hoş geldiniz.

Ülke ve bölgemiz adına her anlamda zor bir süreçten geçmekteyiz. Biz genç işadamları olarak bugüne kadar benzer sıkıntılarla çokça uğraştık. Birlik ve dayanışmanın en yoğun yaşandığı giad çatılarında bir şekilde bu sıkıntıların üstesinden geldik. Giad’lar, onların oluşturduğu federasyonlar ve Tügik bir bütündür ve bu bütünlük tüm sıkıntıların üstesinden gelecek güçtedir.

Bize verdiği enerji ve güvenle Federasyon bayrağımıza yukarılara taşıyan Bölgemize ve Şehrimize sunduğu başarılı çalışmalardan dolayı EGAFED Başkanımız A.Volkan TURGUT’a ve TÜGİK Başkanımız Erkan GÜRAL’a sonsuz teşekkürlerimi sunar, yapılacak genel kurulunun camiamıza hayırlı olmasını temenni ederim.”dedi

Konuşmasını yapan EGAFED YİK Başkanı Efkan CEYLAN “EGAFED Genel Kurulu vesilesiyle Kütahya’da siz değerli dostlarımla bir arada bulunmaktan büyük bir mutluluk duymaktayım.Geçmiş dönemlerde başkanlığını yaptığım EGAFED’in her geçen gün büyümesi, gelişmesi ve genç işadamlarımız için ciddi bir referans kaynağı olması hepimiz için çok değerlidir ve gurur vericidir.Başkanımız, sevgili kardeşim Volkan Turgut, bizlerden aldığı bayrağı hakkıyla temsil etmiş, başarılı bir yönetim ortaya koymuş, federasyonumuzun misyonuna büyük hizmetlerde bulunmuştur. Kendisine ve yönetim kuruluna en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

                Eminim ki yeni oluşacak yönetimimiz EGAFED’i daha da ileriye taşıyacak ve genç işadamlarımızı çok güçlü bir biçimde temsil etmeye devam edecektir. EGAFED’in bu başarısında hiç şüphesiz çatı konfederasyonumuz TÜGİK’in de çok büyük bir payı vardır.Kıymetli dostum Erkan Güral’ın yönetimindeki TÜGİK, Türkiye’deki genç işadamları örgütleri içinde en görünür, en ağırlıklı kurum olmuştur.

                Türkiye her alanda çok zor günlerden geçmeye devam ediyor.2016 yılı boyunca kalleş terör örgütleri çok canımızı yaktı. Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.Ülkemizin gerek yurt içinde gerekse Suriye’de devam eden terör mücadelesi, hiç şüphesiz yerinde bir mücadeledir. İnsanlarımızın güvenliği ve geleceği adına yürütülen bu mücadeleyi, bütün bir millet olarak desteklemek en büyük görevimiz olmalıdır.Bizler işadamları olarak her koşulda ülkemizin birliği, dirliği ve aydınlık geleceği için atılacak her adımın yanında olmaya devam edeceğiz.Piyasanın içinden gelen işadamları olarak Türk ekonomisinin zorlu bir dönemden geçtiğini hepimiz yaşayarak görüyoruz.Ekonomik göstergelerdeki olumsuzluklar burada bulunan herkesin yakından takip ettiği gerçeklerdir.Rakamlara, verilere, dövize, kurlara, göstergelere çok girmek istemiyorum. Ancak şunu net olarak belirtmek isterim ki; bütün bu sorunların, bütün bu istikrarsızlığın, bütün ekonomik olumsuzlukların gelip dayandığı yer üretim eksikliğidir.

               

Türkiye üretmek zorunda olan bir ülkedir.Üretmeyen, sadece tüketime ve ithalata dayalı bir ekonominin gideceği hiçbir yer olamaz.Bu nedenle teknolojiden tarıma, turizmden sanayiye kadar her alandan üretmek, katma değer yaratmak durumundayız.Birçoğumuz dövizle borçlanırken, borçlarımızı dövizle çevirmek zorundayken; doların neden yükseldiği sorusunu sormak yanlıştır. Asıl sorulması gereken soru dövizin neden yükseldiği değil, liranın neden düştüğüdür. Zira özel teşebbüsün dış borcu alarm vermektedir. Bu anlamda gerek TÜGİK’in, gerekse EGAFED’in yerli ürün tüketme ve kendi iç kaynaklarımızdan katma değer yaratma yönündeki anlayışı son derece doğrudur.Kendi iç barışını tesis etmiş, demokrasiyi sonuna kadar benimsemiş ve kendi coğrafyasında güçlü bir Türkiye’yi hep birlikte inşa etmek zorundayız.Hukuk, demokrasi ve ekonomi birbirine bağımlı ve birbirini destekleyen faktörlerdir. Birinin aksaması diğerlerini de olumsuz etkilemektedir.Bu çerçevede Türkiye’nin genç işadamları olarak doğru bildiklerimizi savunmaya, yanlışlar konusunda eleştirilerimizi dile getirmeye ve projelerimizi ortaya koymaya devam edeceğiz.Tüm bunlar sadece işadamı olduğumuz için değil, çok daha önemlisi bu güzel ülkenin vatandaşları olduğumuz için hepimizin sorumluluğudur.Ben bu vesileyle bir kez daha EGAFED’de emeği olan bütün dostlarıma, meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.EGAFED’in daha da büyümesi için elimizden geleni yapacağımızı samimiyetle ifade ediyorum.Dostum Volkan Turgut’a başarısından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.Yeni oluşacak yönetimdeki kardeşlerime sonsuz başarılar diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. “dedi.

EGAFED 6.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Sayın A.Volkan TURGUT “2013 yılının Şubat ayında büyük bir gurur ve onurla aldığım bu bayrağı bugün teslim etmek üzere Ege Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Federasyonunun 7.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirmek üzere Kuruluşun ve Kurtuluşun Şehri Kütahya’ya hepiniz hoş geldiniz. Yönetim Kurulu arkadaşlarımla birlikte bugüne kadarsinerji yaratan, bölgenin ekonomisine yön veren ve her platformda iş dünyasının sesi olan bir Sivil Toplum Kuruluşu olmaya özen gösterdik. Bu süreçte bizlere destek olan başta Yönetim Kurulu üyelerime, GİAD Başkanlarımıza ve  tüm EGAFED ailesine teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle her platformda sesimiz soluğumuz olan tüm basın mensuplarına da ayrıca teşekkür ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günlerini tekrar kutluyorum.Geride kalan süreçte öncülük ve girişimcilik niteliklerimizi geliştirerek, genç neslin ülke yönetiminde söz sahibi ve gerektiğinde çözüm ortağı olmasına gayret ettik. Genç işadamlarımızın gücü ve dinamizmini yansıtacak çalışmalar yaparak sorumluluğumuzu yerine getirdik.

Her ay bir derneğimizin ev sahipliğinde yaptığımız Yönetim Kurulu toplantılarımız, yaptığımız açıklamalar ve gelişen olayların seyrine ışık tutmasını arzu ettiğimiz görüşlerimiz ile Ülkemize ve bölgemize katkı sağlamaya çalıştık.Bugüne kadar yaptığımız organizasyonlar, üye ve dernek ziyaretleri ile hem derneklerimizin, hem de üyelerimizin kaynaşmasını sağlamak amacında olduk.İş dünyası her yeni gün, kendi ülke ekonomisini takip ettiği gibi küresel ekonomide ki gelişmeleri de yakından takip etmek zorundadır. Piyasalar, kurlar, borsa ve ekonomiyi etkileyen faktörler bizler için bazen fırsat, bazen de risk olmuştur. Bugüne kadar her fırsatta, gençler dedik, ekonomik istikrar dedik, girişimcilik dedik, işadamlarının huzur ve refahı dedik. Yine söylüyoruz ve söylemeye de devam edeceğiz. Bir işadamı mutlu olmadığında çalışanları da, yatırımları da, ufku da arzu edilen seviyelere gelemez. Eğer bugünün gençlerinin yarınlar adına kararlı adımlar atmasını istiyorsak, onların mutlu ve huzurlu ortamlarda çalışması önceliğimiz olmalıdır.

Ülkemizde hepimiz birlik-beraberlik istiyoruz ancak, bu noktada üzerimize düşen görevleri normalleşme adına yaptığımızı düşünmüyorum. Bu kritik süreçte herkesin üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirmesi gerekiyor. Özellikle her kesim sorumluluk alanında normalleşme adına gereken çabayı 2017 yılında, fazlasıyla göstermesi gerekiyor. Normalleşme sürecini demokrasimizi güçlendirerek aşabileceğimizi düşünüyoruz.

İşadamları olarak kesinlikle karamsar olmayacağız. 2017 yılında umutlarımızın yeşermesini daha iyi noktalara taşınmasını umuyoruz.EGAFED’in bayrağını iki dönem gururla taşımanın onuru ile bu bayrağın daha üst noktalara taşınacağına inancım tamdır. Federasyonumuzun gündeminde yer alan konular daha geniş çevrelere yayıldıkça ve tartışıldıkça eminim en iyi sonuçlara ulaşılacak ve sağlanacak fikir birliği ile Türkiye’nin gelişmesi ve ekonominin büyümesi de geride kalan yıllara oranla daha hızlı mesafe alacaktır. Yarınların, biz gençler için daha güzel ve daha umut dolu olmasını temenni ederken şu üç şeyi not almanızı diliyorum

Köy sakinleri yağmur duasına çıkmışlardı.

Bütün köy ahalisi toplandı.

İçlerinden sadece birinde şemsiye vardı.

Bu İNANÇ tır.

 

Babalar bebeklerinin havaya hoplatır, çocuklar gülmekten bayılır.

Yere düşeceklerinin akıllarına bile getirmezler.

Çünkü babaları onu tutacaktır.

Bu GÜVENdir.

 

Yatağınıza girerken yarın uyanıp yaşamaya devam edeceğimize dair teminatımız yoktur.

Ama yine de ertesi güne dair planlar yaparız.

Bu ÜMİTtir.

 

Ve bu üçü varsa hayatınız güzeldir.

Hepinizin Hayatı Güzel Olsun. Saygılarımla.”dedi

Genel Kurulda konuşma yapan Kütahya Belediye Başkanı Kemal SARARÇOĞLU ve TÜGİK Genel Başkanı Erkan GÜRAL genel kurul ile ilgili dilek ve temennilerde bulundular.
 

Genel Kurulda divan başkanlığına EGAFED YİK Başkanı Efkan Ceylan ve diğer üyelikleri de Hüseyin SÜER ve Ufuk KIRDAR seçildi.


EGAFED 7.olağan Genel Kurul toplantısında Süleyman ERDAŞ seçimlere tek aday olarak girdi. Süleyman ERDAŞ  başkanlığında oluşturulan Yönetim Kurulunda asil üyeliklere; TANER ÖZKALKAN,YILMAZ AKDEMİR,UĞUR KIRDAR,BEKİR KARAAYTAÇ,ATAKAN ÖNCEL,M.HAKAN GÖKDOĞAN,BARIŞ GÜMÜŞ,AHMET TOPHAN,SERKAN AKTUNA,ATİLA YURTSEVER,SADETTİN TÜRKMEN,MUSTAFA ŞENALDI,MEHMET SARIDEDEOĞLU,REŞAT ER,BİLAL ÜLKER,MUSTAFA KORHAN TAŞKIN,BURAK SEMERCİ,ERTUĞRUL ÖZCAN,MURAT ÖZCAN,MUSTAFA GÖKMEN,CAN AĞAR,OSMAN GÖK,ERHAN SAVRAN,GÖKHAN DEMİREKİN,MÜCAHİT ÖZDEMİR,AFŞİN DURUTÜRK seçildi
Kongrede yapılan seçimler sonrasında EGAFED Yüksek İstişare Konseyi Başkanlığına Efkan CEYLAN üyeliklerine ERKAN GÜRAL,NECDET ÖZEKMEKÇİ,BAYRAM YILMAZ,HÜSEYİN SÜER,MAHMUT ÇULCU,OKTAY KARABIYIK,ABDULLAH BAŞYİĞİT,YALÇIN KURUCU,LEVENT KÖYLÜ,MEHMET AKDEMİR,ÇETİN MEYDAN,KANUNİ BÜLENT GÜNDÜZ,MUSTAFA ÇOLAK seçildi.

 

Seçimin ardından söz alan Başkan  Süleyman ERDAŞ “uzun bir süredir yönetiminde ve birçok kademesinde görev aldığım Ege Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonun üyeliğinden onur ve gurur duyduğum federasyona, sizlerin desteği ve inancıyla  başkan seçilmiş bulunmaktayım.Aldığım bu görevin zorluğunu biliyorum.Bu bilinçle yönetim ile birlikte aldığımız bu görevi daha ileri taşıyacağımıza inanıyorum.Burada Federasyonumuzun kuruluşunda emeği geçen bugünlere gelmesinde destekleri adına Efkan CEYLAN ve Ahmet Volkan TURGUT’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum.Her iki başkanımızın yönetiminde görev alan,yıllardır yağmur çamur kar kış demeden kilometrelerce yol kat ederek toplantılarımıza katılan federasyonumuza güç katan benim için hepsi birbirinden değerli olan yönetim kurulu üyelerimize huzurlarınızda teşekkür ederek saygıyla selamlıyorum.Burada sevgili kardeşim Federasyonumuzun eli ayağı genel koordinatörümüz Ayşegül hanıma da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.

Genel Kurul toplantısı plaket takdiminden sonra sona erdi.

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya