Eskişehir Valisi Çelik, ESGİAD Yönetimi’ni ziyaret etti

Sosyal Medyada Paylaş

Eskişehir Valisi Çelik, ESGİAD Yönetimi’ni ziyaret etti

Eskişehir Valisi Çelik, ESGİAD Yönetimi’ni ziyaret etti

 

Eskişehir Valisi Azmi Çelik, ESGİAD’ın Ferhat Alkara başkanlığındaki yönetim kurulunu dernek merkezinde ziyaret etti. Oldukça verimli geçen görüşmede Vali Çelik önemli mesajlar verdi, “İş dünyası mutluysa, herkes mutlu oluyor” dedi.

 

Eskişehir Genç İşadamları Derneği (ESGİAD) Başkanı Ferhat Alkara ile yönetim kurulu üyelerinin kent dinamikleriyle temasları devam ederken, derneğin yine çok önemli bir konuğu vardı. Eskişehir Valisi Azmi Çelik, ESGİAD Yönetimi’yle dernek merkezinde bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında Başkan Ferhat Alkara’dan bilgi aldı. Hayli verimli geçen görüşmede Vali Çelik; iş dünyasında yaşanan mutluluğun, toplumun her kesimini etkilediğini vurguladı. “Çağımız etkileşim çağı” diyen Vali Azmi Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

 “Devletin Teşvik Programları Çok Önemli.”

“Bir yer, bir şeyden etkilendiği zaman bu toplumun her kesimini etkisi altına alabiliyor. Şuan veriler dünyada ekonomik bir sıkıntı yaşandığını gösteriyor. Eğer iş dünyası mutlu ise herkes mutlu oluyor. Bu açıdan bakıldığında, devletimizin son zamanlarda uygulamaya koyduğu teşvik programları önem arz etmektedir.” ESGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Alkara ise konuşmasına ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek başladı. Vali Çelik’e şükranlarını ileten Başkan Alkara, derneğin faaliyetleri ve iş dünyasının beklentilerine ilişkin bilgi verdi.

 

“Teknik Ve Kalifiye Elemana İhtiyaç Var.”

İş dünyasının teknik ve kalifiye elemana ihtiyacı olduğunu bildiren Başkan Alkara; iki üniversitesi bulunan Eskişehir’de eğitim düzeyinin yüksek olduğunu kaydetti. Araştıran, araştırdığını geliştiren,  sosyal paylaşımcılığı yüksek, genç ve dinamik bir yönetim kuruluna sahip olduklarını belirten Başkan Alkara, şehrin sorunlarına duyarsız kalmadıkların altını çizdi. Vali Çelik de toplum içerisinde yaşanan sorunlara duyarsız kalmayan sivil toplum kuruluşlarına şükranlarını sundu, misafirperverliklerinden ötürü ESGİAD Başkanı Ferhat Alkara ve ekibine teşekkür etti. Ziyaretin sonunda ESGİAD Yönetim Kurulu, engelli araçları için temin ettikleri 30 adet yağmurluğu, Vali Azmi Çelik’e takdim etti.

 

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya