MAGİAD Yeşilay Dayanışma Kahvaltısı Düzenledi

Sosyal Medyada Paylaş

MAGİAD Yeşilay Dayanışma Kahvaltısı Düzenledi


Manisa Genç İş Adamları Derneği(MAGİAD) Yeşilay Derneği'ni kahvaltıda ağırladı. Kahvaltı programına davetli olarak gelen Ege Şampiyonu Marziye Bozkurt'a Yeşilay Derneği tarafından bisiklet hediye edildi. MAGİAD Başkanı Ömer Geriter,bir dahaki Yeşilay Haftasına kadar sigarayı bırakan üyelerine yarım altın sözü verdi.

 

1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası nedeniyle Manisa Genç İş Adamları Derneği tarafından Örenay Fabrika Restaurant'da dayanışma kahvaltısı düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe Yeşilay Derneği Başkanı Berk Mersinli ve Manisa Genç İş Adamları Derneği Başkanı Ömer Geriter'in yanı sıra her iki derneğin yönetim kurulu üyeleri de katılım gösterdi. MAGİAD tarafından düzenlenen dayanışma kahvaltısına Ege Şampiyonu 12 yaşındaki Marziye Bozkurt'ta davetli olarak katılım gösterdi. Yeşilay Derneği tarafından minik şampiyon Marziye Bozkurt'a bisiklet hediye edildi.

 

"YEŞİLAY TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞIYLA DA MÜCADELE EDİYOR"

Kahvaltı sonrası açıklama yapan Manisa Genç İş Adamları Derneği Başkanı Ömer Geriter:"Öncelikle 5 mart 1920 tarihinde kurulan Hilal-i Ahdaryani Yeşilay'ın 97. Yıldönümünü kutluyorum.Yeşilay'ın insan ayrımı gözetmeden toplumu zararlı alışkanlıklardan kurtarmak için çalışan Manisa'daki değerli yöneticilerinin MAGİAD olarak her zaman yanındayız. Bizler Yeşilay'ı sadecetütün, alkol ve madde bağımlılığıyla mücadele ediyor olarak biliyorduk.Ancak Yeşilay Manisa şubesinin yaptığı çalışmalara bakarak bu derneğin görevinin yalnızca tütün ve alkollü maddeyle mücadele ettiğini değil, günümüzün hastalığı olan teknoloji bağımlılığıyla da mücadele ettiğini görüyoruz. Yeşilay'ın sporun ve sporcunun yanında olduğunu biliyoruz. Bugün bizde kardeşimiz genç şampiyonumuz 12 yaşındaki Marziye Bozkurt'u kahvaltıya davet ettik. Yeşilay Derneği yöneticileri tarafından genç kızımıza hediye edilen bisiklet için ve bugün bizleri kırmayarak Yeşilay Dayanışma kahvaltısına katılan herkese ayrıca teşekkür ediyoruz."

 

"2018 YILINDA YEŞİLAY FARKLI OLACAK"

Düzenlenen dayanışma kahvaltısından duyduğu memnuniyeti  dile getiren Yeşilay Derneği Başkanı Berk Mersinli ise şöyle konuştu:"Yeşilay Manisa Derneği olarak 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. Yeşilay haftası ve Yeşilay’ın mücadele alanları olan uyuşturucu, sigara, alkol, internet üzerinden farkındalık ortaya koymak için çalışmalarımızı yapıyoruz. Tüm yıl boyunca bu etkinliklerimiz ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte her an nöbette olduğumuzu belirtmek istiyorum. Herkesin bildiği gibi dernek faaliyetlerimizin yanı sıra bir de AK Parti Manisa İl Başkanlığı görevini sürdürüyoruz. Bu kapsamda dernek yöneticiliğini Mart sonu ya da Nisan ayı başında başka bir arkadaşımıza devredeceğiz. Ancak her zaman Yeşilay Derneğimizin yanında olacağız. Bugüne kadar Yeşilay olarak yalnızca bilgilendirme çalışması olarak yapıyorduk artık Yeşilay'ın yapısı değişiyor. 2018 yılı itibariyle birebir danışmanlık yani vatandaşlarımızla temas edebilir hale geleceğiz. Ben bugün dayanışma kahvaltısı düzenleyen ve bizleri burada ağırlayan MAGİAD ailesi teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

SİGARAYI BIRAKAN MAGİAD ÜYELERİNE YARIM ALTIN

Öte yandan MAGİAD Başkanı Ömer Geriterherkesin huzurunda 2018 yılında kutlanacak olan Yeşilay Haftasına kadar sigarayı bırakan MAGİAD  üyelerine yarım alın vereceğini bildirdi.

 

Program sonunda ise her iki dernek yönetim kurulu üyeleri Minik Marziye ile birlikte fotoğraf çekildi.

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya