SAMGİAD'dan dev sağlık yatırımı

Sosyal Medyada Paylaş

SAMGİAD'dan dev sağlık yatırımı

Samsun Genç İş Adamları Derneği ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi işbirliği gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi, OMÜ Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz ve Göz Hastalıkları Servisleri yeniden tefriş edilerek hizmete açıldı.

Samsun Genç İş Adamları Derneği ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi işbirliğinde gerçekletirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında 12'si Kulak Burun Boğaz, 13'ü Göz Hastalıkları Servisinden olmak üzere toplam 25 hasta odası, 3 adet doktor odası yeniden tefriş edildi ve 45 adet de yeni hasta yatağı Tıp Fakültesi Hastanesine kazandırıldı.

OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde düzenlenen Kulak Burun Boğaz ve Göz Hastalıkları Servislerinin açılış töreninde ilk olarak konuşan SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç, projeye emek veren herkese teşekkür ederek, ''Bu projeyle, insanın fıtratında olan iyiliğin genç iş adamlarımızda da olup olmadığını deneme ve onları böyle güzel bir şeye yönlendirme fırsatını yakalamış olduk. Bu fırsatı bize veren başta Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç'e ve değerli Rektör Yardımcılarına, hayırda bulunan herkes adına teşekkür etmek istiyorum." dedi.

"Hastane için küçük ama bizim için büyük bir adım"

Verdikleri desteğin büyük bir hastane olan OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi için küçük ama SAMGİAD için büyük bir adım olduğunu ifade eden Başkan Gömeç "Bizim için önemli olan bu çalışmanın manevi hazzını yaşamaktı. Bu açıdan proje yerini buldu. Bugün de aramızda bulunan ve projemize destek veren değerli büyüğümüz Haydar Öztekin'i bu hastanede yatarken ziyaret etmiştik. Kendisi hastanedeki bazı şartların iyileştirilmesi için her şeyi devletten beklemeden elimizi taşın altına koymamız gerektiğini söyledi. Bu projeye vesile olan kendisidir. Biz de hayırseverlerimizin ve dernek üyelerimizin katkılarıyla, Rektörümüzün de çalışmaları takibiyle bu işin altından kalktık. Allah nicelerini yapmayı nasip etsin" diye konuştu.

"Son yıllarda yapılan ataklarla Türkiye'nin önemli bir sağlık merkezi olduk"

OMÜ Sağlık ve Uygulama Merkezi (SUVAM) Müdürü Prof. Dr. Recep Sancak ise OMÜ'nün sadece şehir ve bölge üniversitesi olmadığını, Türkiye'nin en önemli üniversiteleri arasında yer aldığını belirterek "OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi son zamanlarda, başka ülkelerdeki hastaların yaptığı başvurularla da uluslararası bir düzeye kavuşmuş bulunmaktadır. Hastanemiz son yıllarda yaptığı ataklarla Türkiye'nin önemli bir sağlık merkezi hâline gelmiştir." diye konuştu. Tıp Fakültesi Hastanesinin çalışanları, imkânları ve faaliyetleri hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Recep Sancak, SAMGİAD'a ve projeye katkı sunan herkese, hastane adına teşekkür etti.

"Servislerimiz en yüksek kalite ile hizmet verecek"

OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesinin iyi imkânlara sahip güvenilir bir hastane olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç de "Halkımızın son zamanlarda alıştığı hizmet kalitesini yakalama konusundaki eksikliklerimizi gidermek için yoğun bir şekilde çalışmaktayız. Bugün bu çalışmalardan biri olan Kulak Burun Boğaz ve Göz Hastalıkları Servislerinin açılışındayız. Bizim desteklerimizle ve genç iş adamlarımızın gösterdikleri örnek olacak bir çalışmayla bu servislerimiz yeniden tefriş edildi. İnşallah bundan sonra bu servislerimiz en yüksek kalite ile hizmetlerini gerçekleştirecektir." dedi.

Varlığından feragat ederek hayırda bulunmanın çok önemli bir meziyet olduğuna dikkat çekerek hayırseverlere teşekkürlerini sunan Rektör Bilgiç, "Hayır yapmak kalıcıdır. Hayır yapanlara daha büyük hayırlar nasip olmasını diliyorum. Başta SAMGİAD Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere Haydar Öztekin Bey'e de teşekkür ederim. Yenilenen servislerimiz hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Rektör Sait Bilgiç ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Prof. Dr. Vedat Ceyhan, SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç'e ve projeye katkı sunan tüm hayırseverlere teşekkür belgesi ve fidan sertifikası takdim eti.

Tefriş edilen Kulak Burun Boğaz ve Göz Hastalıkları Servislerinin açılışının yapılıp gezilmesinin ardından verilen kokteyl ile tören sona erdi.

Açılış törenine Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, OMÜ Sağlık ve Uygulama Merkezi (SUVAM) Müdürü Prof. Dr. Recep Sancak, SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç, OMÜ Tıp Fakültesi yöneticileri, SAMGİAD Yönetim Kurulu üyeleri, hayırseverler ve akademisyenler katıldı.

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya