TÜGİK Büyüme Rakamları Değerlendirmesi

TÜGİK Büyüme Rakamları Değerlendirmesi

TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral:

“Bugün açıklanan büyüme rakamları AB’ye en güzel cevaptır"

 

TÜİK tarafından bugün açıklanan büyüme rakamlarının,  referandum sürecine ve dünya ekonomilerinde yaşanan siyasi gerginliklere rağmen, Türkiye’nin son 15 yıldır yakaladığı istikrarlı büyüme performansını sürdürdüğüne işaret edenTÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, “Türkiye, ulusal birlik ve beraberlikten aldığı gücü bir kez daha kanıtlamıştır” dedi.

Erkan Güral, şu değerlendirmede bulundu:

“Son 15 yıllık süreçte istikrar ve sürdürülebilir ekonomik kalkınma trendine kavuşan ülkemizde sağlanan güven ortamı, ekonomik istikrarı da beraberinde getirmiş veekonomisi her geçen gün büyüyen bir Türkiye doğmuştur. Bugün açıklanan büyüme rakamları referandum nedeniyle ülkemizde kaos oluşturmak isteyenAB’ye en güzel cevaptır.

Hükümetimizin hayata geçirdiği yapısal reformların yanı sıra iş dünyası tarafından atılan dev adımlar, ekonomimize ivme kazandırmıştır. Özellikle dış güçler tarafından oluşturulmak istenen karışıklıklarla ekonomisine darbe vurulmaya çalışılan bir ülke olarak, Türk iş dünyasının göstermiş olduğu performans takdire şayandır. Bu süreçte karşılaşmış olduğumuz olumsuz gelişmelererağmen Türkiye bu başarılı büyüme performansını sergileyebiliyorsa, dış etkenlerden uzak, tamamen büyüme ve gelişmeye odaklanmış bir Türkiye ekonomisinin sergileyeceği performansı tasavvur etmek bile gerçekten kolay değil! Bunun farkında olan AB’ye inat, Türkiye, birlik ve beraberliğinden aldığı güçle, büyümesini ve gelişmesini sürdürecektir.

 

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya