TÜGİK, Türk İşadamları- AB Gerilimi Açıklaması

TÜGİK, TÜRK İŞADAMLARI- AB GERİLİMİ AÇIKLAMASI

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK), Türk işadamları ile Avrupa Birliği arasında yaşanan psikolojik gerilime ilişkin olarak,“İyi niyet ve dostluk kuralları çerçevesinde, durumun en kısa sürede normalleştirilerek, olması gerektiği çizgiye getirilmesini amacıyla hükümetimiz tarafından atılacak adımları memnuniyetle destekleyeceğiz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

 

Sahip olduğu 10 bine yakın üyesi ile 500 sektör ve meslekte sağladığı 300 bin kişiye yakın istihdamla, Türkiye’de gerçek anlamda büyük bir ekonomik güç haline gelen TÜGİK, açıklamasında şunları kaydetti:

 

“Son dönemde Türkiye'den gerek iş gerekse turistik amaçlarla Avrupa Birliği ülkelerine seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın vize başvurusu sürecinden başlayarak Avrupa ülkelerine giriş aşamasına gelinceye kadar daha katı bir tutumla yüzleştikleri yadsınamaz bir gerçektir.

Dinamik ve müteşebbis işadamlarımızın bu tür uygulamalarla karşı karşıya kalması kabul edilemez bir durumdur. Türkiye'nin ve Türk İş İnsanlarının Avrupa ekonomisi için ne denli hayati bir öneme sahip olduğu unutulmamalıdır. Özellikle Almanya gibi, milyonlarca insanımızın yurt edindiği ve kalkınmasındaki en önemli itici güçlerinden birini Türk toplumunun oluşturduğu bir ülkeyle, her alanda sorunsuz bir işleyişi tesis etmek, hiç şüphesiz her iki devletin ortak menfaatinin gereğidir.

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu olarak,İyi niyet ve dostluk kuralları çerçevesinde, durumun en kısa sürede normalleştirilerek, olması gerektiği çizgiye getirilmesini arzu etmekteyiz.Bu konuda hükümetimiz tarafından atılacak adımları sonuna kadar destekleyeceğimizi ifade eder, saygılar sunarız.”

 

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya