TÜGİK Üyeleri İç Turizmin Emrinde

TÜGİK Üyeleri İç Turizmin Emrinde

“Bu Sene Türkiye Turistiyiz” diyen TÜGİK üyeleri yıl boyunca tatil amaçlı gezilerini yurtdışına değil yurtiçinde yaparak, turizm sektörüne destek verecek.

Antalya’da toplanan TÜGİK (Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu) 2016 İş Zirvesi, üyelerin turizm sektörüne destek kararıyla başladı.  İki gün süren toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Erkan Güral, TÜGİK olarak zor günler geçiren turizm sektörüne destek amacıyla, yıl boyunca üyeler ve aileler olarak,  iş gezileri dışındaki tatil amaçlı gezilerini yurt içinde yapmaya karar verdiklerini açıkladı.

Terör olayları ve Rusya ile yaşanan gerilim nedeniyle turist sayısındaki azalmanın önümüzdeki dönem devam edebileceğine dikkat çeken TÜGİK Başkanı Güral,

“Bu sene Türkiye Turistiyiz” diyerek başlattığı çağrı hakkında şunları söyledi;

“TÜGİK olarak ülke turizminin yaşadığı sorunlu döneme nasıl destek verebiliriz diye düşündük ve şöyle bir karar verdik. Bizler TÜGİK üyeleri olarak yıl boyunca iş seyahatlerimiz dışındaki tatil amaçlı turistik gezilerimizi yurtiçinde yapalım. Yetmedi, çevremizi de böyle yapmaya davet edelim. Hem sayı olarak hem etki alanı olarak hiç küçümsenmeyecek bir güç oluşturuyoruz. Böylece iç turizminin canlılığına destek vereceğiz.

İki gün süren Zirve’nin konuk konuşmacıları Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, yemeksepeti.com kurucu ortağı ve CEO’su Nevzat Aydın, Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, Coca Cola Company Orta Asya Kafkaslar ve Türkiye İnteraktif Pazarlama Müdürü Yüce Zerey ve Stand Up sanatçısı Ceyhun Yılmaz idi. Oturumların moderatörlüğünü ise Patronlar Okulu'nun Kurucusu Sibel Kaya yaptı. Üyeler arasında işbirliği, tecrübe paylaşımı ve iş fırsatları yaratımını artırmayı amaçlayan TÜGİK İş Zirvesi’ne, Türkiye’nin dört bir yanından geniş bir katılım gerçekleşti. 

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya