TÜGİK Yönetim Kurulu, Başbakan Yıldırım'ın İftar Davetine Katıldı

Sosyal Medyada Paylaş

TÜGİK Yönetim Kurulu, Başbakan Yıldırım'ın İftar Davetine Katıldı

Başbakan Binali Yıldırım, Dolmabahçe'de bulunan Başbakanlık Çalışma Ofisinde iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.

İftara, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Grup Başkanvekili Mehmet Muş ve iş dünyasının temsilcileri katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, Katar krizi konusunda “Krizin derinleşmemesi için Türkiye olarak çok ciddi bir mesai harcıyoruz. Diplomatik alanda muhataplarımız ile görüşmeler yapıyoruz tarafları sükunete davet ediyoruz” dedi. Geri çekilen zeytinliklerle ilgili tasarıyı işaret eden Yıldırım, “Zeytin varlığını azaltma diye bir şey yok” ifadelerini kullandı.

“KATİYEN İZİN VERMEYECEĞİZ”

Başbakan Yıldırım terörle mücadele konusunda “Türkiye terörle gerçek anlamda mücadele ediyor, mücadele ediyormuş gibi yapmıyor. Dünyanın hiç bir yerinde 3 ayrı terör örgütü ile mücadele eden başka bir ülke yok. Aynı şekilde Sincar ve Kuzey Suriye'de PKK'nın kuzenleri türedi YPG, PYD gibi değişik kılık ve isimlerde ama aynı aileden terör örgütleri şimdi orada başımız ağrıtmaya çalışıyor onlara da el aman verdirmiyoruz verdirmeyeceğiz.

Şu anda yurdun her köşesinde her noktasında polisimiz askerimiz korucumuz gece gündüz demeden yıllarca yuvalandıkları o mağaraları ele geçiriyorlar ve o bölgeleri güvenli hale getiriyorlar. Güney sınırımız boyunca bir terör koridoru oluşturma gayretleri var. Buna katiyen izin vermeyeceğiz” dedi.

KATAR KRİZİ: YAPILANLAR DOĞRU DEĞİLDİR

Başbakan derinleşen Katar krizi konusunda ise açıklamalarda bulundu. Yıldırım “Bölgemizdeki sorunlar sona ersin diye Suriye’de Irak’ta gayret gösterirken maalesef yeni bir sorun alanı ile karşı karşıyayız. Son günlerde Katar’a başlatılan yaptırım kararının doğru olmadığını daha önce Cumhurbaşkanımız da hükümetimiz de dile getirmişti. Bizim barış içerisinde kardeşçe yaşamak mecburiyetimiz var. Bölgenin daha fazla karışması gerilimin yükselmesi için fırsat kollayanların umutlarını boşa çıkarmalıyız” dedi.

 

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya