Bafra GİAD’dan Vali'ye tarım teknoparkı projesi

Sosyal Medyada Paylaş

Bafra GİAD’dan Vali'ye tarım teknoparkı projesi

Bafra’nın tarım konusundaki potansiyelleri ve bölgenin en büyük ovası olması nedeniyle Samsun’da yapılması planlanan Tarım Teknoparkının Bafra’da yapılması için seferberlik başlatıldı.

Samsun Valisi Sn. Zülkif DAĞLI ile Bafra Tarım Teknoparkı hakkında istişarede bulunan BAFRAGİAD başkanı Burak ÖZTURAN ve beraberindeki yönetim kurulu heyeti Bafra’da bulunan turizm ve işletme fakültelerinin bulunduğu arsa içinde organize sanayi bölgesine de komşu 400 dönümlük alanda kurulacak bir tarım teknoparkının projesel bilgisini verdi. Bafra için hayati önem taşıyan bu proje ile birlikte İçerisinde idari merkez, ekim alanları, hizmet destek birimleri, ar-ge laboratuvarları, ürün işleme birimleri, ambalajlama, depolama ve lojistik destek birimleri ile mahsullerin daha kaliteli yetiştirilmesini ve alıcıya ulaştırılıncaya kadar her türlü bilimsel çalışma ve desteği üreticiye sağlamış olacaktır.

Samsun Valimiz Sn. Zülkif DAĞLI projenin paydaşlarıyla birlikte fizibilite edilip gerekli araştırmalar neticesinde  yerinde incelemelerde bulunacaklarını söylediler.

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya