Balıkesir Üniversitesi Teknokent Yönetiminden BAGİAD'a ziyaret.

Sosyal Medyada Paylaş

Balıkesir Üniversitesi Teknokent Yönetiminden BAGİAD'a ziyaret.

Balıkesir Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Sayın Murat Erhan BALCI, Kurumsal Planlama ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Sayın Burcu AYDEMİR ve Teknokent Koordinatörü Sayın Serdar Hakan YILDIRIM 7 Kasım Perşembe günü BAGİAD derneğimizi ziyaret ettiler.

Karşılıklı tanışmanın ardından, Başkan Sayın Emrah BİLCANLI derneğimizin genel yapısı ve faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi.

Balıkesir Üniversitesi Teknokent’in, 31 Ağustos 2015 tarihinde kurularak, 2019 yılında açılışının yapıldığını belirten Sayın Murat Erhan BALCI; “ Teknokent, üniversite ve sanayi işbirliğini sağlayan bir yapıdır. Burada yer alabilmek için Ar- Ge projenizin ve en az 1 lisans mezunu çalışanınızın olması gerekiyor. Projelerin bitiş sürüleri 6-36 arasındadır. Projeniz olduğu müddetçe teknokent içerisinde kalmaya devam edebiliyorsunuz. Projenizin sonuçlandırılması için gereken tüm uzman kadro desteği teknokent tarafından sağlanıyor. Teknokent’te yer alarak, tüm teknokentler arasında iş ağı kurulması, Ar-Ge ile ilgili ürünlerde gümrük vergisi muafiyeti ile kdv ve vergisi muafiyeti, çalıştırılan personelin maaşının bir kısmının devlet tarafından ödenmesi vb gibi bazı avantajları bulunuyor. Red- onay- revize sürecinin toplam 20 gün süren başvuru sistemimizin kapasitesi 69 olarak belirlenmiştir. 1 Ekim tarihi itibariyle almaya başladığımız başvuruların ise şu ana kadar 6 tanesi tamamlandı, 2 tanesi ise kabul görerek işleme alındı.” dedi.

12 Kasım Salı günü yapılacak Teknokent tanıtım toplantısına tüm üyelerimizi davet eden Sayın Murat Erhan BALCI’ ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiğini dile getiren Sayın Emrah BİLCANLI;” İlimiz ve üniversitemiz adına böyle bir projenin başlatılması ve yapının oluşturulması bizler adına son derece memnun edici bir durum. Ar-Ge üzerine yatırım yapan ve planlaması içinde yer alan şirketlerin oldukça fayda sağlayacağı projenin ekibi olarak sizleri tebrik ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Genç İş Adamları Derneği olarak, bizlerin üzerine düşen her ne görev varsa yerine getirerek her zaman sizlerin yanında ve destekçiniz olacağımızı bilmenizi isteriz” dedi.

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya