Bartın Giad’tan Üniversite Öğrencilerine Teşvik Ödülü

Sosyal Medyada Paylaş

Bartın Giad’tan Üniversite Öğrencilerine Teşvik Ödülü

        Bartın Giad’tan Üniversite Öğrencilerine Teşvik Ödülü

            Bartın Üniversite’sinin düzenlediği AR-GE Proje Pazarı Etkinliğinde her sene BARTIN GİAD ÖZEL ÖDÜLÜ verilecek.

        Bartın Genç İş Adamları Derneği Başkanı Salim Cem Yıldız; ‘Üniversiteler birer eğitim kurumu olmakla birlikte bölgesel kalkınmaya da çok değerli katkılar sunmaktadır. Bartın Üniversitesi’nin ve Rektör Orhan Uzun’un çalışmalarını övgüyle takip ediyor ve üniversitemiz ile her konuda işbirliği yapmaktan büyük keyif alıyoruz.’ diyen Yıldız sözlerine şu şekilde devam etti

Üniversitemizin düzenlediği AR – GE Proje Pazarı etkinliğinin gençlerin fikir dünyalarını desteklemek ve teşvik etmek adına çok önem olduğuna ve dikkat çeken Yıldız, ‘Bu bakımdan ülkelerin teknolojik gelişmelerinde Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları önem arz ediyor.Bartın GİAD olarak sizlerin çalışmalarını önemsiyor ve destekliyoruz.Sizleri tebrik ediyor, bu merakınızın, çalışmalarınız sabırla ve sebatla sürdürmenizi rica ediyoruz.’dedi.

Bartın Genç İş Adamları Derneği olarak ödül alacak projeyi belirlerken; fikir kadar o fikrin nihai ticari ürüne dönüşme potansiyelini ve fikir sahibinin Üniversitemiz Öğrencisi olmasını ana kriter olarak esas aldıklarını belirtti. Ar-Ge proje pazarı etkinliği üniversite sanayi işbirliğine katkı sağladığı gibi girişimcilerin sanayicilerle buluşmasına da imkan vermiştir. Bu vesile ile bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Bartın Üniveriste Rektörü Orhan Uzun’u ve değerli çalışma arkadaşlarını tekrar tebrik ediyorum.

 

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya