İşadamları 'Tüzük" için bir araya geldi

Sosyal Medyada Paylaş

İşadamları 'Tüzük  için bir araya geldi

"EGAFED Tüzük ve İstişare Toplantısı" Marmaris Genç İşadamları Derneği (MAGİAD) ev sahipliğinde gerçekleşti.

Toplantıya Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Sekreteri Tanzer Polat Yılmaz, EGAFED Başkanı Barış Gümüş, MAGİAD Başkanı Ali Toksoy, Yüksek İstişare Başkanı Süleyman Erdaş, Marmaris, Antalya ve Fethiye'den iş insanları katıldı.

Toplantının birinci bölümünde katılımcılar tanıtılarak slâyt gösterimle yapılan sosyal etkinlikler gösterildi. Açılış konuşmasını yapan TÜGİK Genel Sekreteri Tanzer Polat Yılmaz, tüzük yenileme ve düzenleme ile ilgili gerekçeleri anlattı. Yapılacak düzenleme ve çalışmalarla gelecek kuşakların nasıl bir Türkiye'de yaşayacağını genç işadamlarının nasıl ülke tasavvur ettiğini belirleyeceğini söyleyen Yılmaz, " Bizler bu ülkenin, bu toprağın ve aynı geleneklerin fertleri olarak geleceğimize hizmet ve katkı için ve genç iş insanları olarak bir araya geldik. Genç iş adamlarının liderlik vasıflarının, sosyal sorumluluklarını ve ortak hedeflerini geliştirerek ülke çapında tüm toplumun sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunmak, kamuoyunda genç iş dünyasının sesi olmak, sektörler arasında iletişim kurarak ülke ekonomisini sektörel bazdaki makro dengelerinin oluşması için çalışmalar yapmak, tüm sektörler için, iç ve dış pazarların-piyasaların araştırılmasına, geliştirilmesine, üyelerimiz için uygun şartlarda iş yapabilecekleri çevrelerin, ortamların oluşturulmasına geliştirmesine katkıda bulunmak, yurt içi ve yurtdışında ticari menfaatleri için yeni iş olanaklarını ve uluslararası kurumsal işbirliklerini geliştirmek gibi ekonomik amaç ve hedeflerimiz olsa da ülkemizin ve toplumumuzun sosyal ve kültürel,ilimsel yönlerden kalkınmasına;daha mutlu ve müreffeh,daha güçlü bir ülke, refah toplum düzeyine çıkmasına katkıda bulunmak da görevlerimiz arasındadır. Hukukçularımızla birlikte yaptığımız görüşmelerde tüzüğümüzde bir takım değişikliklerin yapılmasına karar verildi.

Tüzük değişikliği ile ilgili dernekler masası da görüşlerini iletmişti. Bugün burada yapmış olduğumuz değişikliklerin getireceği yararları sizleri anlatmak için bir araya geldik. Yapacağımız görüşmelerle tüzüğümüz netleşecektir" dedi.

İş insanlarına ev sahipliği yapan MAGİAD Başkanı Ali Toksoy," Sayın Tügik Genel Sekreterim, Sayın Federasyon Başkanım, Egafed Üyesi Değerli Dernek Başkan ve Üyelerimiz Saygıdeğer Misafirler, Sizleri şahsım ve Marmaris Genç İş Adamları Derneğimiz adına saygıyla selamlıyor, çalıştayımıza hoş geldiniz diyorum. Bugün Marmaris'te gerçekleştireceğimiz yönetim kurulu toplantımız ve tüzük çalıştayımızın federasyonumuza katkı sağlayacak sonuçlar doğurmasını temenni ediyorum. Sizleri Marmaris'te ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğumuzu ifade ederek, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Hoş geldiniz, şerefler verdiniz" dedi. Konuşmaların ikinci bölümünde ise basına kapalı toplantı gerçekleştirildi. Tüzük değişikliği için görüş alışverişinde bulunuldu.

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya