''Ülkemiz için canla başla çalışmaya devam edeceğiz ''

Sosyal Medyada Paylaş

''Ülkemiz için canla başla çalışmaya devam edeceğiz ''

KONYAGİAD Başkanı Gülvezir Korkmaz:

''Ülkemiz için canla başla çalışmaya devam edeceğiz ''

KONYAGİAD Başkanı Gülvezir Korkmaz, eylül ayı ihracat rakamlarına yönelik değerlendirmesinde ülke olarak 16 milyar doları aşarak kırılan rekorun, Kovid-19 salgını nedeniyle yaşanan sürecin olumsuz etkilerini geride bırakmaya yönelik çok önemli bir işaret olduğunu belirtti. Cumhuriyet tarihinin en yüksek aylık ihracat rakamına ulaşan Konya’nın da ekonomideki gücünü ortaya koyduğunu belirten Korkmaz ''Ülkemiz için canla başla çalışmaya devam edeceğiz '' dedi.

Konya Genç İş İnsanları Derneği (KONYAGİAD) Başkanı Gülvezir Korkmaz, eylül ayı ihracat rakamlarına yönelik yaptığı değerlendirmede, Kovid-19 salgını nedeniyle yaşanan zor süreçte yeni bir başarı hikayesine imza atılarak ihracatta rekor kırıldığını belirtti. Korkmaz ''Eylül ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,8, ağustosa göre yüzde 28,5 artışla 16 milyar 13 milyon dolar olarak gerçekleşti. Geçen yıl gerçekleştirilen 15 milyar 220 milyon dolarlık eylül ayı rekoru da bu sayede tekrar kırarak yeni bir Cumhuriyet tarihi rekoruna ulaşıldı. İhracattaki bu yeni rekor, salgın nedeniyle yaşanan tüm olumsuzlukların etkilerini geride bırakmaya dair çok önemli işaretler vermekle birlikte geleceğe yönelik umutlarımızı daha da artırmaktadır'' dedi.

- ''İhracatçılarımızın yakaladığı başarı göğsümüzü kabarttı''

Eylülde 58 ilde ihracat artışı olduğunu, ülke ekonomisindeki güçlü duruşun en iyi örneklerinden birinin de Konya’da verilmesinden dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını belirten Korkmaz, şehrin temmuz ayından sonra eylül ayında da ihracat rekoru kırmasına katkıda bulunan tüm ihracatçılara teşekkür etti. Korkmaz ''İhracatta geçen ay ilk kez 200 milyon dolar barajını aşan Konya, 203,2 milyon dolarlık ihracat yaptı. Türkiye’nin ihracatında yüzde 4,8 artış olduğu Eylül ayında şehrimiz ihracatını yüzde 22,80 oranında artırdı. Bir önceki aya göre ise artış oranı yüzde 29,75 oldu. Küresel salgının tüm dünya ekonomisini olumsuz etkilediği bu ortamda Konyamızın ve ülkemizin yakaladığı başarıyla ihracatçılarımız göğsümüzü kabartmıştır'' dedi.

Konya’nın bu yıl toplam ihracatını 2 milyar doların üzerine çıkaracağına olan inancının tam olduğunu belirten Korkmaz ''Şehrimiz güçlü yatırım, üretim ve ihracat altyapısıyla ülkemizin yükselişine katkı vermeye devam edecektir. Önümüzdeki süreçten oldukça umutluyuz. İş dünyası olarak şehrimizin ve ülkemizin ihracattaki payını artırmak için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz'' dedi.

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya