Bartın GİAD, Girişimcilik sertifikaları verildi

Sosyal Medyada Paylaş

Bartın GİAD, Girişimcilik sertifikaları verildi

Bartın Genç İş Adamları Derneği ( Bartın GİAD) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB ) arasında imzalanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Protokolü çerçevesinde düzenlenen Girişimcilik kursu son erdi. Kursu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi.

Bartın Genç İş Adamları Derneği Başkanı Egemen KEMİK, ‘ KOSGEB ve Bartın GİAD ile imzalamış olduğumuz protokol çerçevesinde 30 genç girişimci arkadaşımız katıldı.  Yeni iş kuracak olan veya mevcutta işi olup da geliştirmek isteyen girişimcilere destek olmak istedik. Yaptığımız bu işbirliği hem ilimize hem de ülkemize hem de diğer çevrelere katkı sağlayacaktır.’ Diyerek sözlerine devam eden GİAD Başkanı KEMİK;

Yeni Girişimci desteği 50 BİN TL Hibe desteği ve 100 BİN TL geri ödemeli faizsiz desteği var. Aynı zaman da KOSGEB’in Genel Destek programı olduğunu ve mevcutta işi olan girişimcilere de destek sağlamaktadır. Mevcuttaki işinizi geliştirmek için kullanmanızı sağlayan bir destektir. KOSGEB’den kredi alabilmeniz için iş planı sunmanız gerekiyor. Bu iş planını hazırlayabilmeniz için eğitmen arkadaşlarımız eğitimler sırasında kursiyerleri bilgilendirdi, anlattı. Girişimciler; Gelişime, yeniliklere ve yeniliğe açık olmalı.

EĞİTİMLERİN AMACI İSTİHDAM SAĞLAMAK

Bu çalışmalar bizim ülkemizin önünü açan işsizliğe ve diğer sorunlara çare olan bir çalışma. Bunu devletimiz çok iyi şekilde yapıyor ve destekleri veriyor. Düzenlenen eğitimlerin amacı istihdam sağlamaktır. 30 kişilik eğitime katılım sağlayan arkadaşlarımız bazı aşamalardan geçtiler. Onların da amacı bu projede başarılı olup kendilerine bir iş kurmak. Bu iş kurmanın yanında da mutlaka bir istihdam sağlamak. Bu en büyük amacımızdır. Bununla birlikte girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamaktır.

Sözlerini şu şekilde sonlandıran Bartın Genç İş Adamları Derneği Başkanı Egemen KEMİK; Genç girişimci arkadaşlarımızın, yolunuz, bahtınız açık olsun, kazancınız bol olsun temennisinde bulundu.

 

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya