Kurucu Genel Başkanımız

Kurucu Genel Başkanımız

TÜGİK KURUCU GENEL BAŞKANI ERHAN ÖZMEN

Konfederasyonumuzun, Kurucu Genel Başkanı Sayın Erhan ÖZMEN, 

1962 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı. Öğrencilik yıllarından itibaren iş hayatı içinde aktif olarak yer aldı. 

Aile şirketi olan Özmen Un San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığını görevini sürdürmektedir. 

İş hayatındaki başarısını sosyal hayatına da taşıyan Özmen, birçok sivil toplum kuruluşunda aktif rol almakta. 1993 yılında üye olduğu Gaziantep Genç İşadamları Derneği’nde 5 yıl başkanlık görevini yürüttü. GAGİAD başkanlığı döneminde Türk Genç İşadamları Vakfı (TÜGİK) başkanı seçildi. 1 Eylül 2003’te Güney ve Güneydoğu Genç İşadamları Federasyonuna(GİAF) kurucu başkanlık yaptı ve bu görevini 2006 yılına kadar sürdürdü. 2004 yılında Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) kurucu başkanlık yaptı. TÜGİK genel başkanlık görevini 2 Aralık 2006 tarihine kadar yürüttü. Halen TÜGİK Yüksek İstişare Konseyi Başkanı olan Özmen ayrıca, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Genel Başkanlığı ve Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği Başkanlığı görevlerini yürütmekte. 

Özmen, 10 yıldır Sabah Gazetesi yüz bin tirajlı Güney Bölge ekinde köşe yazarlığı yapmakta. 

Mine Özmen ile evli olan Erhan Özmen, İpek ve Oğuz adlarında iki çocuk sahibi. Kızı İpek, İstanbul Maltepe Üniversitesi ve İtalya European School of Economics (ESE) mezunu, oğlu Oğuz Robert College mezunu ve şu an da Koç üniversitesinde öğrenim görmektedir.

 

 

© 2012 TUGİK | Türkiye Girişimci İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya