MAGİAD 14. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

Sosyal Medyada Paylaş

MAGİAD 14. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

Manisa Genç İş Adamları Derneği (MAGİAD) 14. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

 “Gelecek biziz, Manisa için çalışıyoruz” dönem temasıyla yola çıkan MAGİAD’ın genel kurulunda mevcut başkan Ömer Geriter,  yeniden başkanlığa seçildi.

Genel kurula Erkan Güral ve Yönetim Kurulunu temsilen katılan,  Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Reha Yereşen, TÜGİK olarak uluslar arası ilişkilere her zaman önem verdiklerini söyledi.

Yereşen, “Bizler vatanına, milletine bağlı genç iş adamları olarak uluslar arası çapta faaliyetlerde bulunarak ülkemize en maksimum faydayı sağlayacağımıza inanıyorum. MAGİAD bizim için önemli, onun için her zaman aramızda görmek istiyoruz. Sevgili Ömer Geriter Başkanımın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sergileyeceği üstün performansla TÜGİK projelerine ve dolayısıyla ülke ekonomisine katma değerler yaratmayı sürdüreceğine olan yüksek inancımla kendisine ve MAGİAD ailesine başarılar diliyor, sayın divan ve haziruna saygılar sunuyorum.” diye konuştu.

 

Başkanlığa seçilen MAGİAD Başkanı Ömer Geriter, derneğin bugüne gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

MAGİAD ÇEYREK ASIRI GERİDE BIRAKTI

 

MAGİAD’ı birçok sivil toplum kuruluşundan ayıran özellikleri olduğunu kaydeden Geriter şöyle konuştu:

 

“26 Yıl dile kolay tam çeyrek asır, Çeyrek asır önce o zamanın genç işadamları olan ve bugün Manisa’nın herkesimince saygı duyduğuŞehrimizin değerli büyükleri önderliğinde kurulan MAGİAD’ın 26. yılını geride bırakıyoruz ve 14. Olağan genel kurulumuzu icra ediyoruz. Sizlerin de bildiğiniz gibi, bölgemizde Ege genç işadamları federasyonuna bağlı, ülke genelinde ise Türkiye genç işadamları konfederasyonu bağlı ciddi temelleri ve bağlantıları olan bir dernek konumundayız. Bu bize diğer ilerle köprü kurma şansı verirken Türkiye’nin de nabzını tutma olanağı sağlıyor. Bu süreçte şehrimizin önemli kurumlarında görev alan büyüklerimizin fikirlerini önemsiyor onların karşısında değil yanı başında yer alıyorum. Bunun hem MAGİAD için hem de Manisamız için daha faydalı olacağını biliyorum. Tüm şehrimizin ve siz değerli konuklarımızın bilmesini isterim ki MAGİAD her daim şehrin kanaat önderleri ile istişare içinde olmuş ve onlara rakip olacak ya da arkalarından yaralayacak bir tutum içinde olmamıştır. Bu uzlaştırıcı tutumumuzun da her daim fayda görmüş bulunmaktayız.”

 

MAGİAD MANİSA’NIN ADININ GEÇTİĞİ HER YERDE OLACAK

Manisa için yapılacak olan her türlü etkinliğin içerisinde olacaklarını kaydeden Başkan Geriter sözlerine şöyle devam etti:

“Manisa’nın adının geçtiği heryerde MAGİAD’ı laik olduğu şekil de temsil ederek görüş bildirecek her türlü hizmetin arkasında duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın istiyoruz. Manisa’da Ticaret varsa ticaretin, spor varsa sporun, siyaset varsa siyasetin her daim içinde olacağız. Artık Endüstri 4.0 devriminin içinde bulunduğumuzu ve bu yönde gelişim gösteren şirketler ile Manisamızın entegrasyonunu sağlamanın öneminin bilinci içerisindeyiz. Günümüz şartlarında ülkemizin pozitif coğrafi konumu ve düşük iş gücü maliyetleri değerlendirildiğinde şuan için global ekonomiler arasında avantajlı konumda olduğumuzdan bahsedebiliriz. Sanayi 4.0’ın ülkemize ve şehrimize daha fazla verimlilik, daha fazla yatırım, daha fazla büyüme, daha fazla istihdam alanlarında maksimum düzeyde faydalı olacağını öngörmekteyiz.”

 

Yeniden başkanlığa seçilen Ömer Geriter’in yönetiminde Yusuf Özkan, Halil Erbil, Mehmet Ali Yüce, Halil Ağırbaşlı, Kürşat Çetin, Mert Eyigül, Emrah Kıvrak, Ömer Faruk Polat, Onur Örenay, Serdar Topbaş, Kerim Genelioğlu, Can Tezer, Mustafa Gürel, Nihat Öklü yer aldı.

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya